PODZIEMNE OBIEKTY

PODZIEMNA POLSKA


#1 2008-08-30 22:41:03

podziemnapolska

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 25
Punktów :   

BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

OFICJALNIE OTWIERAM NOWY WĄTEK DOTYCZĄCY SZTOLNI , BUNKRÓW ,  ZJAZDÓW ORAZ AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA POSZUKIWACZY.
ZACHĘAM DO WYPOWIADANIA SIĘ NA NASZYM FORUM.
POZDRAWIAM.

ADMIN.

Ostatnio edytowany przez podziemnapolska (2008-09-07 22:08:29)

Offline

 

#2 2008-08-30 22:49:23

Busiu WRC

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 4
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Witam! Ja również zapraszam do pisania swoich opinii oraz pytań na naszym forum. Jak również wpisywania się do księgi gości na naszej stronie. Byłem w miejscach, które są opisane na stronie, a także w wielu innych. Jest możliwość wymiany informacji na temat obiektów, itd. Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Busiu WRC (2008-08-30 22:50:19)

Offline

 

#3 2008-09-07 15:32:29

podziemnapolska

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 25
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Poszukujemy osób które znają Kamienną Górę i wiedzą jak się dostać do podziemi w górze kościelnej , byliśmy juz przy ulicy wiejskiej , m.formalskiej oraz w kamieniołomie. zainteresowanych wspólnym wypadem proszę o konakt na moje gg 6804770.
POZDROWIONKA

ADMIN.


CZY KTOŚ ZNA POŁOŻENIE INNYCH KOPALŃ W MASYWIE WIELKIEJ I MAŁEJ SOWY?
SZUKAMY TYCH OBIEKÓW,A MOŻE KTOŚ COŚ WIE NA TEMAT PODZIEMI NA WIELKIEJ SOWIE. OSTATNIO DOWIEDZIAŁEM SIE ŻE ISTNIEJE ZEJŚCIE Z WIEŻY WIDOKOWEJ DO OBIEKTU POD ZIEMIĄ PODOBNO SZPITAL TAM MIAŁ SIĘ ZNAJDOWAĆ NIEWIEM ILE JEST W TYM PRAWDY
:-D

POZDRAWIAM

Offline

 

#4 2008-09-16 22:48:05

ekipa_wro

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 6
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Witam
Poszukuje informacji o dzikowcu jak tam dotrzeć a zwłaszcza do sztolni rycerskiej.
Prosze o mapki i informacje.
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2008-09-21 21:30:21

podziemnapolska

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 25
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

ZLOT WALIM 2008  WŁAŚNIE SIĘ ZAKOŃCZYŁ JEDNAK Z PEWNYCH ŹRÓDEŁ DOWIEDZIELIŚMY SIĘ IŻ W PRZYSZŁYM ROKU JEST PLANOWANE KOLEJNE SPOTKANIE EKSPLORATORÓW.
PODSUMOWUJĄC ZLOT UWAŻAMY  ZA UDANY. MAMY NADZIEJĘ IŻ W PRZYSZLYM ROKU BĘDZIE WIĘKSZE ZAINTERESOWANIE.
POZDRAWIAMY WSZYSTKICH POSZUKIWACZY I ZAPRASZAMY DO PODZIELENIA SIĘ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI ZE ZLOTU ORAZ WYMIANĄ   FOTEK .

EKIPA      PODZIEMNA POLSKA

Offline

 

#6 2008-09-24 21:57:14

zwierzak

Nowy użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Witam
zlot był cudownym pomysłem. miejmy nadzieje że w kwietniu uda się zrobić następny zlocik i jeszcze więcej osób przyjedzie .
pozdrowienia dla podziemnapolska odemnie ( Mirek ) i mojej żoneczki Anetki z Wa-wy

Offline

 

#7 2008-09-28 21:12:35

Busiu WRC

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 4
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Jesteśmy tego zdania co Wy Szkoda, że do kwietnia jeszcze tak dużo czasu Dziękujemy Wam i pozdrawiamy!

Offline

 

#8 2008-11-01 16:43:30

podziemnapolska

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 25
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

witam

11 - 12  października byliśmy w sztolniach walimskich troszkę po pracować przy zawale w 3 sztolni.
Udało sie usunąć cześć zawalu i planujemy w listopadzie podjąć kolejną próbę już przy użyciu sprzętu cięższego.
Mamy nadzieje że za pewien czas uda się odkopać przejście do 2 sztolni i sprawdzić co kryje zasypany szyb.

Pozdrawiam
admin

Offline

 

#9 2008-12-20 11:16:30

ilneptuno

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 8
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

podziemnapolska napisał:

CZY KTOŚ ZNA POŁOŻENIE INNYCH KOPALŃ W MASYWIE WIELKIEJ I MAŁEJ SOWY?
SZUKAMY TYCH OBIEKTÓW,A MOŻE KTOŚ COŚ WIE NA TEMAT PODZIEMI NA WIELKIEJ SOWIE. OSTATNIO DOWIEDZIAŁEM SIE ŻE ISTNIEJE ZEJŚCIE Z WIEŻY WIDOKOWEJ DO OBIEKTU POD ZIEMIĄ PODOBNO SZPITAL TAM MIAŁ SIĘ ZNAJDOWAĆ NIEWIEM ILE JEST W TYM PRAWDY
:-D

POZDRAWIAM

Kto pyta nie błądzi
W ostatni weekend odnalazłem wejście do sztolni Anny. Sztolnia ta znajduje się w Bielawie w lesie, który zaczyna się na końcu ul. Korczaka.
Po nowym roku z kolegą zamierzamy eksplorować tę sztonie.

Offline

 

#10 2008-12-22 20:32:04

podziemnapolska

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 25
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Witam

Dzięki za namiary na pewno odwiedzimy to miejsce.

Pozdrawiam.

Offline

 

#11 2010-02-04 22:14:43

ekipa_wro

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 6
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

A może wypad do leśnej ??
Jak śniegi zejdą.
co wy na to ???

Offline

 

#12 2010-09-23 21:47:05

podziemnapolska

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 25
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Po długiej nieobecności reaktywacja.
A wiec kolejny już trzeci zlot eksploratrów w walimiu na który się wybieramy.
Następnie kompleks gontowa , włodyka (kopalnia wacław) , kopalnia niklu w szklarach.
Mamy nadzieje ze wypalą plany.

Czy może był ktoś kiedyś w kopalni anna w bielawie?

Offline

 

#13 2010-10-14 19:00:05

 agent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Witam ,jestem nowy na tym forum , w sumie to nasze zajècia mijajà sie ,wy szukacie tylko podziemi a ja szukam co jest pod ziemià tzn chodze z wykrywaczem,ale kilka razy udalo mi sie namòwic kolege zeby zejsc do jednej z ktòre znalazlem no i zeszlismy ,cos pièknego,chodzàc z wykrywaczem przeczesalem praktycznie cale gòry sowie i znalazlem pare wejsc do sztolni nie wysadzonych,bo znalazlem tez wejscia dosc duze takie gdzie by ciezaròwka sie zmiescila ewidentnie widac wysadzenie ,to mie ciekawi tam bym pochodzil ,jesli kogos interesujà podziemne tunele pod bielawà ,wejscia do nich itp,jestem do uslug, (jeszcze wszytkiego nie wiem ale duzo nie brakuje) ,nie jakies tam opowiesci pijakòw czy legendy ,z milom chèciom uczestniczyl bym tez pzy zejsciu do ktòrejs z tych sztolni lub korytarzy.

Offline

 

#14 2010-10-17 23:01:55

podziemnapolska

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-30
Posty: 25
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

witaj

właśnie w ten wekkend byliśmy w kopalni niklu w szklarach jest tam gdzie połazić może i wykrywaczem by się coś ciekawego znalazło.
a te wejścia pod bielawą to można wiedzieć gdzie się znajdują?

POZDRO

Offline

 

#15 2010-10-19 17:31:20

 agent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: BUNKRY , SZTOLNIE , PODZIEMIA - OFICJALNE FORUM POSZUKIWACZY

Witam, trzy wejscia sà na pewno w stanie takim jakim byly jedne tylko NKWD zamurowalo ale sprawdzalem z kolegom ,we dwòjke pòl godziny i jestesmy w korytarzu,ten prowadzi pod kosciul glòwny w bielawie i ma jeddno rozwidlenie w strone kosciola na gòrnej bielawie ale ponoc bylo zawsze zalane ,wejscie jest w piwnicy kolegi w jednym z domòw na gòrnej bielawie , jest jeszcze jedno niedaleko tego tylko trza by sie z dzwiami posilowac bo takie jakby pancerne i zardzewialy a za malo sà uchylone zeby sie przecisnàc ,nastèpne wejscie jest troche wyrzej od tych dwòch tylko bardziej pomyslowe bo w bielawicy w scianie koryta kanalu , jak roboty robili to natrafili na wejscie do pomieszczenia 2X2 ,byly tam trzy wielkie beki z winem , na beczkacz byly wypalone jakies herby ale nie zdàzylem wtedy przyglàdnàc siè ,robotnicy gdzies skitrali i nie chcieli powiedziec  gdzie,ale to nie koniec w glèbi pomieszczenia za beczkami bylo widac jakby wejscie zasypane i rzeczywiscie machnelismy pare razy lopatom i okazal siè korytaz,robole nikomu o tym nie zdali relacji bo by musieli wino oddac ,a tak nim byli zajenci ze wejscia nie przykukali na drugi dzien ulorzyli are wièkszych kamoròw a reszte podsypali piachem ,w sobote bylem w gòrach z wykrywaczem i zaszlem zobaczyc jak wejscia do sztolni ,czysciusienkie nie ma nawet blota w dwuch ,jedno przysypalo sie troche ,no i jeszcze jedno kolo wiatraczyna ponoc prowadzi pod srebrnom gòre ,nie wiem bo do konca nie zapuszczalismy sie ale w tym tygodniu chyba tak zrobimy musimy tylko jeszcze jednom pare woderòw zkolowac bo podeszly troche wodà niektòre korytarze.A, na nastèpny tydzien bède jechal do opolskiego na pare dni moze tygodni,tam tez jest jedna ciekawa mjejscòwa ,lotnisko poniemieckie kolo grotkowa,wrzystko bylo pod ziemiom sklady broni,szczelnice ,sale szkoleniowe,jest jedeno wejscie do ktòrego nikt nie wchodzil od wojny chyba ze ruscy bo oni tam po wojnie stacjonowali troche ale wàtpie,wlaz jest dobrze zamaskowany korzeniami dzew kyòre rosnà wokòl,i w jednym z korytarzy  SB zamurowalo wejscie nie wiadomo czy tam jest korytaz ktòry làczyl by sie akurat z podziemnymi tunelami pobliskiego kosciola i zamku ktòry rozebrano przed wojnà ,albo nastèpna hala ,z mapy podziemnej lotniska wynikalo by akurat sklad amunicji ,wlasnie kolega z wiatraczyna dzwonil i mòwil ze u niego rzeka podmyla stary mlyn i cos tam jest ale to sprawdze jutro

Ostatnio edytowany przez agent (2010-10-19 17:50:17)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xlclub.pun.pl www.56ks.pun.pl www.1stpad.pun.pl www.krejzolandiaa.pun.pl www.czeremuchy.pun.pl